Viatris Öykümüz

Viatris, Mylan ile Pfizer’in bir divizyonu olan Upjohn’un birleşmesiyle kurulmuş olan küresel bir sağlık şirketidir. Viatris olarak sağlık hizmetlerine olduğu gibi değil, olması gerektiği gibi bakıyoruz. Cesurca hareket ediyoruz ve sürekli değişen sağlık ihtiyaçlarının olduğu bir dünyada, istikrar kaynağı olmak için benzersiz bir şekilde konumlanıyoruz. Hastalara ihtiyaç duydukları zaman ve yerde kaliteli ilaçlar sunmak için sınıfının en iyisi bilimsel, üretim ve dağıtım uzmanlığını; kanıtlanmıs ruhsatlandırma, medikal ve ticari yetkinliklerimizle birleştiriyoruz.

Yeni Bir Tür Sağlık Şirketi

Yeni Bir Tür Sağlık Şirketi

Hastalara ihtiyaç duydukları yerde ve zamanda kaliteli ilaçlar sunmak için sınıfının en iyisi bilimsel, üretim ve dağıtım uzmanlıklarını, kanıtlanmış ruhsat, medikal ve ticari yeteneklerimizle bir araya getiriyoruz.

Sürdürülebilir, Çeşitlilik Arz Eden ve Farklı Portföyümüz

Küresel portföyümüz; sınıfının en iyisi ikonik ilaçlar, markalı ve kompleks jenerikler, biyobenzerler ve reçetesiz ürünler dahil olmak üzere bulaşıcı ve bulaşıcı olmayan hastalıkları kapsayan, çok çeşitli terapötik alanlara yönelik 1.400'den fazla molekül içermektedir.

Yeni Bir Tür Sağlık Şirketi

Misyonumuz

Misyonumuz

Viatris olarak sağlık hizmetlerine olduğu gibi değil, olması gerektiği gibi bakıyoruz. Cesurca hareket ediyoruz ve sürekli değişen sağlık ihtiyaçlarının olduğu bir dünyada, istikrar kaynağı olmak için benzersiz bir şekilde konumlanıyoruz.

Tüm dünyada, insanların hayatlarının her döneminde daha sağlıklı yaşamalarını sağlamak için çalışıyoruz.

Amacımıza giden yolda:

Erişim
Hangi coğrafi konumda veya durumda olursa olsunlar hastalara yüksek kaliteli, güvenilir ilaçlar sağlıyoruz.

Liderlik
Hastaları sağlığına kavuşturmak için sürdürülebilir süreçler ve yenilikçi çözümler geliştiriyoruz.

Ortaklık
İnsanları ürün ve hizmetlerle buluşturmak için kolektif uzmanlığımızdan yararlanıyoruz.

Küresel portföyümüz; geniş bir yelpazede 1.400'den fazla molekül ile biyobenzerler ve reçetesiz ürünler de dahil olmak üzere küresel alanda önemli markaları ve jenerikleri kapsıyor. 165’in üzerindeki ülke ve bölgede benzersiz erişim sağlayan, 14 binden fazla satış ve pazarlama profesyonelinden oluşan bir ekiple, sektördeki en güçlü küresel ticari altyapılardan birine sahibiz. Gelişmis Pazarlar, Türkiye’nin de içinde bulunduğu Büyüyen Pazarlar, Büyük Çin Bölgesi ile Japonya, Avustralya ve Yeni Zelanda (JANZ) olmak üzere dört iş birimimiz; eczaneler, depolar, resmi ve özel kurumlar, hekimler ve diğer paydaşlar da dahil olmak üzere 60 binden fazla paydaş aracılığı ile hastalara hizmet veriyor.

Yaptığımız işin hastaların sağlığını ve refahını doğrudan etkilediğini biliyoruz.

Sonuç olarak, ürünlerimizde kalite ve güvenliliği sağlayarak hastaları ve tüketici sağlığını korumak, tüm iş süreçlerimizde çalışma modelimizin merkezinde yer alıyor. Sorumlu bir şekilde hareket etmek, Viatris misyonunun temelini oluşturuyor. Tüm eylemlerimizin paydaşlarımızı ve hizmet verdiğimiz toplulukları etkilediği bilinciyle, tüm operasyonlarımızı sorumlu ve sürdürülebilir şekilde ilerletmek için çalışıyoruz.